Четири деца се повредени во две сообраќајни несреќи во Белград

Од:

Четири деца се полесно повредени во текот на ноќта во две сообраќајни несреќи во Белград, соопшти итната помош.

Две девојчиња на шест и осум и едно момче на осумгодишна возраст се повредени во судир што се случил околу 00:48 часот на аголот од улиците Милош Поцерц и Кнез Милош, по што биле пренесени во болница.

Десетгодишно момче се здобило со повреда на главата откако синоќа околу 22.04 часот на булеварот „Крал Александар“ во него удрил автомобил, а екипа на Итна помош го пренела во болница.

Би можело да ве интересира

Инцидент во Белград: Мајка на ученик нападнала наставничка

Се затворија избирачките места во Србија, првични резултати после 21 часот

A1on

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ

Во Белград до смрт претепан братот на министер во владата на БиХ

Катерина Ѓуровски

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар

(ВИДЕО) 14 лица се повредени во судир на возови во тунел во Белград

Горан Наумовски