БиХ отвора конзулати во Нови Пазар и Риека

Од:

Претседателството на БиХ одлучи да отпочне процедура за отворање на генерлани конзулати на БиХ во Нови Пазар и Риека.

Конзулатот во Србија ќе биде во Нови Пазар и конзуларно подрачје кое ја опфаќа територијата на општините Нови Пазар, Сјеница, Тутин, Пријепоље, Нова Варош и Прибој, соопшти Претседателството на БиХ.

Одлучено е да започне постапка за отворање на Генерален конзулат на БиХ во Хрватска со седиште во Риека.

Би можело да ве интересира

Психолог за состојбата во БиХ: Проживуваме тешка криза, обезвреднивме сè што е нормално, а живееме во една од најубавите држави

Ана Ололовска

Во Сараево запленети 22 килограми спид

Ана Ололовска

БиХ: Нема договор за нова локација за сместување на мигрантите

Ана Ололовска

ЕУ бара од БиХ итно затворање на мигрантскиот камп Вучјак

Ана Ололовска

Додик: БиХ не е во статус кво, туку во распаѓање

Ана Ололовска

ЕУ ја повика БиХ што е можно побрзо да формира власт

Ана Ололовска