ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Го начекаа во сауна, популарниот рапер брутално претепан

Од:

Раперот Даниел Хернандез, попознат како 6ix9ine, бил претепан додека бил во теретана во Флорида. Музичарот бил претепан од група мажи, а вознемирувачката снимка се појави на социјалните мрежи.

На видеото објавено на Твитер, може да се види група мажи како стојат над раперот и го удираат додека тој од болка се витка на подот од тоалетот во теретаната.

На видеото се слушаат и непознатите мажи како му викаат на раперот да замолчи додека тие продолжуваат да го тепаат.

Адвокатот на раперот, Ленс Лазаро, изјави за TMZ дека 6ix9ine користел сауна кога непознати мажи му пришле и почнале да го удираат.

Адвокатот исто така додаде дека раперот во моментот на нападот немал обезбедување со себе.

Би можело да ве интересира

Драма во Флорида: Се запали автомобил со деца во него, додека мајката крадела од трговскиот центар

Ана Ололовска

ВИДЕО: Гол бегаше од балконот на петтиот кат, а потоа гневните соседи го начекаа да го тепаат

Предраг Петровиќ

Инцидент во Струмица: Двајца насилници истепаa средношколец

(ВИДЕО) Жестока борба: Човек скокна на алигатор кој се појави пред училиште

(ВИДЕО) Крвави образи и скршени очила во тепачката на бугарските пратеници: Се клоцаат и се нарекуват гниди

Орце Костов

Поради меѓусебно недоразбирање: Скопјанка истепа две години постара сограѓанка

Горан Наумовски