ВИДЕО: Шок снимка од трговскиот центар „Галерија“- деца се качиле и скокаат на стаклениот покрив

Од:

На социјалната мрежа Твитер се појави видео кое вознемири многумина. Наводно, направена е во трговскиот центар Галерија лоциран во Белград, а на видеото се гледа проѕирниот покрив на споменатиот трговски центар и децата како слободно шетаат по покривот. Освен што децата оделе, некои од нив и скокаат.

Како што може да се види на видеото, станува збор за момчиња од помала возраст, а видеото предизвика бурни коментари.

„Има уште снимки. За жал, ова веројатно траеше долго“, „За среќа помина без жртви“, „Тоа е сериозна работа. Нема родители, нема обезбедување, никој не е надлежен.. Да се ​​види, да се обрати внимание, да не се повторува“, „Како е можно ова?, „Сепак скокаат, па ќе пропаднат“, „Ова не е нормално. Како воопшто стигнаа таму“, беа само дел од коментарите.

Многумина во коментарите наведуваат дека ова е сериозен пропуст на споменатиот трговски центар во Белград, како и на родителите кои ги оставиле своите деца без надзор.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес во Романија, почувствуван и во Србија и во Хрватска

Катерина Павлова-Николовска

Трагедија во Србија: Двајца тинејџери се удавија на Ада Циганлија

Катерина Павлова-Николовска

Хирург од Русија е убиецот на сопругата и детето во Панчево

Обвинение против гинекологот кој сакаше да прегази полицаец, државата бара да се казни со пет години затвор

(ВИДЕО) Странец, возач во белградскиот јавен превоз се изгуби по градските улици, патниците го насочуваа на Англиски јазик

Горан Наумовски

На српскиот новинар Бошко Савковиќ му е одредена мерка притвор до 30 дена

Горан Наумовски