ВИДЕО: Победникот на Евросонг го скрши трофејот

Од:

Победникот на Изборот за песна за Евровизија, Швајцарецот Немо радувајќи се на победата го скрши трофејот. На снимки објавени на социјалните мрежи се гледа моментот кога трофејот во форма на микрофот се распаѓа на два дела.

Немо победи благодарение на гласовите на стручните жирија, хрватскиот претставник Бејби Лазања имаше повеќе гласови од публиката, но не успеа да го престигне Швајцарецот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Фантастично: Хрватската песна на Евросонг со знаковен јазик

(ВИДЕО) Хрватска еуфорично го пречека Бејби Лазања: Ние сме деца кои се направија сами

Захарова: Евровизија надмина секаква оргија или ритуална сакрилегија

ВИДЕО: Бејби Лазања херој во Хрватска, ќе го пречекуваат како фудбалерите на плоштад

Евровизискиот трофеј го освои Швајцарија, Хрватска втора

Предраг Петровиќ

Холандија е дисквалификувана од Евровизија