(ВИДЕО) Хрватска еуфорично го пречека Бејби Лазања: Ние сме деца кои се направија сами

Од:

По историскиот успех на Евровизија, односно второто место, Бејби Лазања денеска се врати дома. Тој беше пречекан од илјадници луѓе на плоштадот Бан Јелачиќ.

Тој призна дека не очекувал толку голем одѕив на дочекот. „Очекував можеби сто луѓе“, рече тој.

По излегувањето на сцената, Бејби Лазања покрај хрватската делегација на сцената изјави дека сè направил сам. Тој и неговиот тим. Потсетуваме дека лазања беше резерва по избор на ХРТ.

„Што да кажам сега? Очекував 20 луѓе на аеродромот и тука околу сто… Не знам што да ви кажам. Ви благодарам многу… Се надевам дека сте задоволни. Дадовме се од себе, Вие очигледно го препознавте тоа. Благодарение на мојот тим, ние сме деца, никој нема повеќе од 33 години… Сами направивме сè, оставивме работа. Докажавме дека можеш да достигнеш одредено ниво.

Би можело да ве интересира

РТЛ: Бродовите во Медулин биле запалени со „Молотов коктел“

Хрватска доби нова влада, Пленковиќ по трет пат стана премиер

Несреќа во Хрватска, загинаа четворица мигранти

Горан Наумовски

ВИДЕО: Над 20 бродови изгореа во големиот пожар во пристаништето Медулин

Во каменолом во Хрватска несреќно загина работник

19 ранети граѓани на Украинa пристигнаа на лекување во Хрватска со авион