(ВИДЕО) Фантастично: Хрватската песна на Евросонг со знаковен јазик

Од:

На интернет се шири забавно видео од преведувачката на знаковен јазик на Би-Би-Си за време на настапот на Бејби Лазања на Евровизија.

Жената постојано танцуваше во текот на песната Rim Tig Tagi Dim и изгледаше дека има своја кореографија.

Погледнете го видеото:

Би можело да ве интересира

Хрватска доби нова влада, Пленковиќ по трет пат стана премиер

Несреќа во Хрватска, загинаа четворица мигранти

Горан Наумовски

ВИДЕО: Над 20 бродови изгореа во големиот пожар во пристаништето Медулин

Во каменолом во Хрватска несреќно загина работник

19 ранети граѓани на Украинa пристигнаа на лекување во Хрватска со авион

(ВИДЕО) Хрватска еуфорично го пречека Бејби Лазања: Ние сме деца кои се направија сами