ВИДЕО: Паника во Шпанија-перки се појавија во водата, сите почнаа да бегаат

Од:

Капачите во Шпанија во градот Ла Антила бегаа од водата кога некој извика дека видел црна перка како ги сече брановите во плиткото, пишува „Дејли мејл“. Родителите трчаа да ги земат своите деца но се покажа дека нема причина за грижа бидејќи не се работи за ајкула, туку за кит.

Полицијата соопшти дека тоа не е ајкула и луѓето нема да го видат режисерот Стивен Спилберг на плажата со камера, ниту пак е кит убиец. Тогаш беше објавено дека се работи за клунест кит кој очигледно бил дезориентиран.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Морски лав распарки ајкула: Неверојатна снимка од судир на предаторите, посетителите на плажата згрозени

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Во Црна Гора забележана е ајкула: кружеше околу брод

Предраг Петровиќ

Ајкула нападна жена на плажата Рокавеј во Њујорк: Тешко повредена

(ВИДЕО) Ајкула напаѓа чамец: Осум пати се залетува кон пловилото и удира во моторот

Уште еден напад на ајкула: Жена нуркаше, а потоа се спаси од пеколот, морето за секунда стана црвено

Ајкула во Египет го касна пет пати, изгуби три литра крв

Предраг Петровиќ