ВИДЕО: Новата Нокиа ќе чини 112 долари

Од:

ХМД Глобал ја лансираше новата „Нокиа 2.2“ со 5,7-инчен екран, „Хелио А22“ процесор и со Андроид уан оперативен систем, Новиот паметен телефон ќе чини 99 долари во Индија, каде што всушност ќе отпочне продажбата, а во остатокот од светот цената ќе изнесува 112 долари.

Уредот ќе има два или три гигабајти РАМ, 16 или 32 гигабајти надворешна меморија, и батерија од 3000 мегаампер-часови.

Додатоците вклучуваат и копче за брзо активирање на „Гугл асистентот“, како и отклучување преку препознавање лице.

Што се однесува на камерите, на предната страна се наоѓа камера од 5 мегапиксели, а пак, задната е од 13 мегапиксели и со ЛЕД блиц.

Би можело да ве интересира

USB.mk доби нов и модерен дизајн

Ана Ололовска

Самсунг направи ултра-заоблен монитор со фантастична технологија

А1он

Гили ќе вложи 326 милиони долари во сателити за самоуправувачки автомобили

Ана Ололовска

Епл казнет со 500 милиони долари за забавување на постарите „ајфони“

Ана Ололовска

Новиот 5-Г паметен телефон на Ел-џи со два екрана

Ана Ололовска

Џојстикот на Плејстејшн 5, најверојатно, ќе ги бележи реакциите на телото

Ана Ололовска