„Уан-Плус“ го претстави поевтиниот модел „9-Р“

Од:

Откако „Уан-Плус“ ги претстави своите нови паметни телефони „Уан-Плус 9“ и „Уан-Плус 9 про“, и подостапниот „Уан-Плус 9-Р“ излезе на пазарот.

Се работи за уред што чини околу 550 американски долари (465 евра), наспроти поскапиот „Уан-Плус 9“ кој чини од 729 долари и „9 про“ со цена 969 долари. Моделот „9-Р“ нема камера „Хаселблад“. Поскапите модели имаат нов хардвер со поголема резолуција, како и главна камера од 48 мегапиксели со оптичка стабилизација. „Уан-Плус 9-Р“ има ултра-широка камера од 16 мегапиксели од напред, макрокамера од 5 МП и монохроматски сензор од два МП.

Уредот има и ОЛЕД-екран од 16,6 сантиметри, со резолуција од 1080 пиксели и фреквенција од 120 херци, потоа – процесор „Снепдрагон 870“ на Квалком, РАМ-меморија од 8 и 12 гигабајти и 128 гигабајти внатрешна меморија. Се напојува со батерија од 4.500 мегаампер-часови со полнење од 65 вати за помалку од 40 минути. Безжичното полнење не е поддржано.

„Уан-Плус 9-Р“ во мигов е достапен во Индија, но наскоро би требало да се појави и на европскиот и на северноамериканскиот пазар.

Би можело да ве интересира

„Легион плеј“ – нова рачна конзола на „Леново“

Ана Ололовска

Сметководителите ќе исчезнат, ќе бидат заменети со роботи

Ана Ололовска

„Нинтендо“ го претстави новиот „Свич ОЛЕД“

Ана Ололовска

Банка во Сингапур воведе технологија за препознавање лица, за услугите со банкомат

Ана Ололовска

Ако машините завладеат со светот, на маицата напишете „Робот“

Ана Ололовска

„Сони“ ја откри тајната на новиот џојстик

Ана Ололовска