ВИДЕО: Мистериозен остаток од брод се појави на канадскиот брег

Од:

На песочната плажа Кејп Реј во Њуфаундленд, Канада се појави мистериозен остаток од брод. Се верува дека остатоците од бродот на плажата ги донел ураганот Фиона.

Како што пренесува Би-Би-Си, се верува дека бродот бил направен во 19 век, но повеќе не се знае. Канадските служби работат на зачувување на остатоците, а потоа ќе има истрага која треба да открие за кој брод станува збор.

Би можело да ве интересира

Браун: Повикот за помош спаси многу човечки животи во Балтимор

Голем пожар на британски носач на авиони, има повредени

Горан Наумовски

Вооружени мажи киднапираа брод кај Сомалија, судбината на екипажот е непозната

Во Отава: Шест лица се убиени во куќа, меѓу кои четири се деца

Горан Наумовски

Тела на три деца и две жени пронајдени во Манитоба

Нови напади во Јемен, експлозија во Црвеното Море: Погоден американски брод

Горан Наумовски