ВИДЕО: Кокошка направи хаос во метрото во Мексико сити, вработените ја бркаа со метли

Од:

На една линија на метрото во Мексико Сити, сообраќајот бил запрен поради кокошка кој трчала по шините.

Видеото, објавено од метро системот на Мексико Сити, покажува се гледа дека е исклучена струја на станицата во близина на центарот на градот.

Исто така, може да се забележат работници од персоналот и службениците за цивилна заштита како ја бркаат кокошката покрај пругите со метла, обидувајќи се да ја фатат, пренесе АП.

Кокошката успеала да избегне фаќање неколку пати, пред работник да фрли палто врз неа.

По инцидентот, сообраќајот брзо се нормализирал.

Би можело да ве интересира

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Маринец скокна од хеликоптер, падобранот не се отвори

Две лица загинаа во судир меѓу полицијата и демонстрантите во немирите во Мексико

Градоначалник во Мексико e убиен после 15 дена откако беше избран

Поради пожарот итно се евакуирани околу 7.000 жители на Ново Мексико

Ројтерс: Се намалува бројот на илегални преминувања на мексиканско-американската граница

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Се урна балкон во ноќен бар во Мексико, има загинати и повредени

Горан Наумовски