ВИДЕО: Ајкула се појави во плиткото, луѓето панично излегуваа од водата

Од:

На Флорида е снимен моментот кога ајкула во плиткото кружи околу капачите кои панично бегаат од водата, а оние кои не ја забележаа огромниата ѕверка од плажата им довикуваат брзо да излезат.

Американските медиуми јавуваат дека видеото е снимено на 3 јули од посетител на плажата во гратчето Навара Бич.

На снимката се гледа како ајкулата полека плива во близина на преполната плажа, по што се слушаат извици за капачите веднаш да излезат на брегот.

„Излези од водата! викна еден од посетителите на плажа.

Иако повеќето пливачи сфатија што се случува, некои сè уште не беа свесни за присуството на ајкулата.

„Сè уште има некој таму“, се слуша како вели една жена додека грбната перка на ајкулата ја сече површината на водата во плиткото.

Телевизиската станица WPEC (CBS12), локалната филијала на CBS во Палм Бич, објави дека не е познато што се случило со ајкулата или со капачите.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Морски лав распарки ајкула: Неверојатна снимка од судир на предаторите, посетителите на плажата згрозени

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Во Црна Гора забележана е ајкула: кружеше околу брод

Предраг Петровиќ

Ајкула нападна жена на плажата Рокавеј во Њујорк: Тешко повредена

(ВИДЕО) Ајкула напаѓа чамец: Осум пати се залетува кон пловилото и удира во моторот

ВИДЕО: Паника во Шпанија-перки се појавија во водата, сите почнаа да бегаат

Уште еден напад на ајкула: Жена нуркаше, а потоа се спаси од пеколот, морето за секунда стана црвено