Современ дом со поглед на море во британскиот округ Кент

Од:

Британска двојка во 2017 година купиле куќа покрај море во округот Кент, за којашто нивните соседи велат дека била најгрда во соседството. Но, тоа драстично се променило…

Џоун и Адам изминативе три години ја претворија својата нова куќа во современ дом со три ката и прекрасен поглед на околината.

Кога објектот бил купен, спалната соба и бањата биле на приземјето, а дневната – горе. При обновата, еден дел бил надграден во градината за таму да се направи кујна. Претходната кујна и дневната соба се претвориле во поголема спална соба. Тука, имаат уште една помала спална и бања со туш. Дневната сега е долу.

Додаден е уште еден кат за да се направат уште две спални соби, бања и нови балкони со поглед кон морето.

Направена е и нова фасада. Балконите се украсени со дрво, а влезот е поплочен. Продажбата не е исклучена, нагласуваат сопствениците.

Би можело да ве интересира

Почувствувајте го мирисот на Вселената за 15 долари

Ана Ололовска

Австралијка прави гламурозна облека од хартиени кеси

Ана Ололовска

Од стар автобус, направил удобна викендичка

Ана Ололовска

Заштитни маски од кожа на бурмански питон

Ана Ололовска

ВИДЕО: Куќа од контејнери

Ана Ололовска

Скопје има нова култура, се наоѓа во населба Аеродром и се вика АудиоКултура

Ана Ололовска