Мерилин Менсон ја продава вилата во Лос Анџелес за 1,75 милиона долари

Од:

Хеви-металецот Мерилин Менсон ја продава својата вила во Холивуд Хилс, во Лос Анџелес, за 1,75 милиона долари. Уредена е, патем, во шпански стил и има три спални соби и три бањи.

dobivaj vesti na viber

Вилата има 2.711 квадратни метри, а Менсон ја купи во 2013 година за нешто повеќе од милион долари. Две од спалните имаат сопствена бања и гардеробер, а третата има посебен влез и е за гости. Реновираната кујна води до тераса, а куќата сега има и вежбалница.

Пространи градини го опкружуваат зданието. Гаражата, исто така, е реновирана и има канцелариски простор.

Гласините говорат дека Менсон ја продава вилата бидејќи се соочува со тужби за сексуални злоупотреби и физички напади, меѓу другите, и од поранешната девојка Ешли Морган Смитлајн и глумицата Есме Бјанко.

Би можело да ве интересира

Мет Дејмон продаде имот во Лос Анџелес за 18 милиони долари

Ана Ололовска

Се изнајмува стан уреден во стилот на „Кери Бредшо“

Ана Ололовска

Алиша Кис го покажа својот нов луксузен дом

Ана Ололовска

Стан-гаража во Загреб го привлече вниманието на многумина

Ана Ололовска

Нина Добрев го покажа својот реновиран дом во САД

Ана Ололовска

Лизгачка врата – совршен избор за викендички

Ана Ололовска