Се подготвува ТВ-серија „Assassin’s Creed“

Од:

Светски познатиот серијал видеоигри под наслов „Assassin’s Creed“ (Кредото на убиецот) се преточува и во играна серија, во продукција на Нетфликс.

Тоа го потврдија Џејсон Алтман и Даниела Крајник од Јубисофт компанијата за видеоигри, кои ќе бидат извршни продуценти на ТВ-серијата. Проектот е сѐ уште во претпродукција.

Филмот под ист наслов од 2016 година, со буџет од 125 милиони долари и со Мајкл Фесбендер во главната улога, досега заработи 240 милиони долари на светско ниво.

Би можело да ве интересира

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

Ана Ололовска

Нетфликс одби да ја обележи серијата „Круна“ како фикција

Ана Ололовска

Британските власти бараат Нетфликс да ја обележи „Круна“ како фикција

Нетфликс објави најниски приходи за последните четири години

Ана Ололовска

ВИДЕО: Десетте најскапи филмови на Нетфликс

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Џеф Зајберт: Сѐ што правите на интернет се следи и се запишува

Ана Ололовска