Се ожени Стојанче Стоилов

Од:

Капитенот на македонскиот ракометен клуб „Вардар“, Стојанче Стоилов стапи во брак со својата девојка Деница. Неговиот брат на Инстаграм сподели фотографија од интимната забава по регистрацијата на бракот.


Тој и неговата сопруга го очекуваат нивното прво дете.

Би можело да ве интересира

Борко Ристовски е нов извршен директор на РК Вардар, Столе Стоилов помошник тренер

Отец Пимен: Стоилов треба да се почитува како шампион и човек со свој став

Ана Ололовска

Стоилов: Се надевам ја израдувавме цела Македонија

Наум Локоски