Политичарка ги фотошопираше плакатите пред избори: Оправдувањето е урнебесно

Од:

Француската политичарка Жулиет де Козан, кандидатка на претстојните избори за Сенатот на Република Франција, наиде на критики бидејќи ја фотошопираше својата фотографија која ја стави на промотивните плакати.

Жилиет де Козан не сакаше да ја открие својата возраст, но се верува дека има меѓу 40 и 50 години. Сепак, постерот кој го искористи за да се промовира во март оваа година, наведе многумина да помислат дека има околу 25 години. На тој постер нејзината кожа е видно посветла, забите порамни, а косата погуста отколку на немонтираните фотографии што ги објавува на Инстаграм.

Политичарката од малата центристичка партија Европа, еднаквост и екологија призна дека користела дигитални алатки за да го промени својот изглед. Таа рече дека го направила тоа за потенцијално да добие поголема поддршка за целите на нејзината партија.

Политичарката призна дека минатата година за време на кампањата пред парламентарните избори на своите промотивни плакати ставила фотографија со потемна боја на кожа.

Би можело да ве интересира

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ е како папагал, избори па избори, прашајте ги колку е часот ќе ви речат: избори

Орце Костов

Предвремени избори до крајот на оваа година, бара Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Орце Костов

Избори во 14 ограноци на ДУИ – ова се имињата на луѓето кои ќе ги водат

А1он

Црна Гора: Движењето „Европа сега“ освои 24 мандати во парламентот, коалицијата „Заедно“ 21 мандат

Ковачевски и Мицкоски нема да зборуваат за предвремени избори, само за ЕУ и за односите со соседите

Орце Костов

(ВИДЕО) Пашкулев од БГНЕС: Во времето на Зоран Заев антибугарската пропаганда беше на најниско ниво

Орце Костов