Пол Мескал глуми во филм кој ќе се снима повеќе од 20 години

Од:

Пол Мескал ќе ги помине следните две децении со режисерот Ричард Линклејтер на снимањето на филмот „Merrily We Roll Along“.

Филмот е адаптација на истоимениот мјузикл од Стивен Сондхајм, а самиот мјузикл е адаптација на драмата на Бродвеј напишана од Џорџ С. Кауфман и Мос Харт.

„Merrily We Roll Along“ следи тројца пријатели кои се обидуваат да се пробијат во забавната индустрија, кажано во обратен хронолошки редослед.

„Мислам дека во следните 20 години ќе се каам за одлуките што ги донесов во некои сцени, а на другите ќе заборавам и потоа ќе се сетам: „Ова го снимавме во 2035 година!“ Тоа е лудост“, рече Мескал.

Линклејтер верува дека снимањето на „Merrily We Roll Along“ ќе биде покомплицирано од снимањето на Boyhood, на кое работел од 2002 до 2013 година.

„Ова се многу различни филмови, тие само користат иста лонгитудинална наративна техника. Приказните се само различни. Исто така, Boyhood се снимаше секоја година за да се прикаже природниот тек на времето, додека Merrily ќе се снима девет пати во 20 години, така што ние имаме пауза од две години помеѓу секое снимање“, откри Линклејтер.

Покрај филмот Merrily We Roll Along, Мескал моментално работи и на Gladiator 2, а оваа година ќе можеме да го видиме и во филмовите Foe и All of Us Strangers.

Би можело да ве интересира

Кинотеката ќе прикаже три филма со Марлон Брандо по повод еден век од неговото раѓање

Култниот филм со Ричард Гир ќе добие римејк, а познато е кој ќе го замени познатиот актер

Предраг Петровиќ

Обвиненијата за канибализам и силување ја уништија кариерата на познатиот актер

Предраг Петровиќ

Двоен „Златен був“ за „Прозаични стихови“ на Али Асгари и Алиреза Катами на 14. Филозофски филмски фестивал

Кинотека во рамки на проектот Сезона на филмски класици ќе го реставрира Мис Стон

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Кевин Костнер заплака во Кан: „Жал ми е…“

Предраг Петровиќ