Починаа браќата Богданов

Од:

Игор Богданов, познат француски ТВ-водител, продуцент и научен есеист, почина шест дена по смртта на неговиот брат близнак Гричка. Смртта ја потврди агентот на Игор, истакнувајќи дека дека последните денови Богданов ги минал со семејството. Браќата имаа 72 години.

dobivaj vesti na viber

„Замина во мир и опкружен со љубов, во светлото на овој понеделник, 3 јануари 2022 година, со своето семејство“, велат неговите најблиски во соопштението до медиумите.

Неговиот брат Гричка почина на 28 декември, откако неколку дена помина во кома в болница. Според медиумите, браќата починале откако се заразиле со коронавирус, но семејството не ги потврди овие наводи.

Извор близок до браќата, за француски „Монд“, изјави дека ниту еден од нив не бил вакциниран против коронавирус.

Браќата станаа популарни во 1980-тите преку една од првите научно-фантастични серии во Франција наречена „Темпс екс“ (Temps X) на каналот ТФ1. Многумина им се потсмеваа за нивните лица и наводните бројни пластични операции, но тие самите се нарекуваа „вонземјани“.

Би можело да ве интересира

Макрон: Европската политичка заедница е надополнување на процесот на пристапување во ЕУ

Ана Ололовска

Франција ќе биде на страната на Финска и Шведска во случај на агресија

А1он

Францускиот премиер Жак Кастекс поднесе оставка

А1он

Потрошувачките цени во Франција растат со рекордно темпо

А1он

Во Франција инфлацијата потврдена на 4,8 отсто во текот на една година во април

Ана Ололовска

Анкета: 72 отсто од Французите предвидуваат дека Макрон нема да го промени начинот на владеење

А1он