Почина раперот Раул Конде

Од:

Раперот Раул Конде почина оваа недела на 52-годишна возраст, најверојатно од срцев удар, пишува „Дејли мејл“. Последна почит оддадоа неговите познати колеги Фет Џо, диџеј Калед и Френч Монтана.

Конде беше член на рап групата „Terror Squad“ од нејзиното основање во 1998 година.

Бројни музички ѕвезди му изразија сочувство на семејството на раперот во врска со оваа трагедија, а се огласи и сопругата на починатиот рапер со која тој доби син:

– Срцето на мојот син е скршено. Животот е прекраток, ве молам сакајте се – изјави Ерика Мена.

Би можело да ве интересира

Почина американскиот комичар Ричард Луис

Жена од Скопје починала на паркинг во Кисела Вода

Почина Роберт Бадентер

Почина основачот на групата Бони М

Почина кошаркарот Дејан Милојевиќ

Почина 25-годишно момче откако се повредило на градилиште во Скопје

Горан Наумовски