Почина таткото на Тоше Проески

Од:

Почина Никола Проески – татко на легендарниот музичар Тоше Проески.

Веста за неговата смрт ја објави неговата ќерка Дора со статус на социјалните мрежи.

„Светол патот, татко мој“, напиша таа.

Тоше Проески загина пред 16 години во сообраќајна несреќа во Хрватска. Неговите родители, по смртта на синот, не се појавуваа во јавноста.

Би можело да ве интересира

Син му се заканувал на таткото дека ќе го убие, судот во Велес му определи притвор

Орце Костов

Почина О. Џ. Симпсон

Горан Наумовски

Почина Слаѓана Милошевиќ

Катерина Ѓуровски

Почина Мирко Попов

Катерина Ѓуровски

Почина академик Јордан Поп-Јорданов

Горан Наумовски

Почина креаторот на манга стрипот „Dragon Ball“