Падна Ватсап, милијарди корисници не можат да праќаат пораки

Од:

Апликацијата Ватсап (WhatsApp) од утрово не функционира, така што корисниците не можат да праќаат или примаат пораки.

Неработењето на најпопуларната апликација за пораки во светот потенцијално ќе влијае на милијарди корисници.

Во моментов, корисниците се обидуваат да праќаат пораки, но тие не се испорачуваат.

Ватсап е најголемата платформа за пораки во светот, со повеќе од две милијарди активни корисници месечно и трета најголема социјална платформа по Фејсбук и Јутјуб.

Би можело да ве интересира

Телеграм го надмина Вотс ап според бројот на корисници во Русија

А1он

Услугите на ВатсАп во прекин

А1он

Пад на социјалните мрежи ВацАп, Телеграм и на ЈуТјуб

Ана Ололовска

Ватс-ап воведува опција за бришење на пораките по седум дена

Ана Ололовска

Нова „Ватс-ап“ програма за поорганизирано складирање на податоците

Ана Ололовска

Нови мерки против лажни вести на Ватс-Ап

Ана Ололовска