Услугите на ВатсАп во прекин

Од:

Корисниците на ВатсАп (WhatsApp) пријавиле нефункционалност на услугите, според веб-страницата Даундетектор (Downdetector), која следи за оштетување и прекини на популарните интернет ресурси.

До 14:16 часот по македонско време, регистрирани се 1.056 поплаки: 75 отсто од корисниците имале проблеми со испраќање пораки, 15 проценти имале проблеми со апликацијата, а 10 отсто не можеле да се логираат.

ВатсАп е апликација во сопственост на Мета (поранешен Фејсбук) која овозможува испраќање и примање пораки, повици, фотографии, видеа, документи и гласовни пораки.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Падна Ватсап, милијарди корисници не можат да праќаат пораки

Ана Ололовска

Телеграм го надмина Вотс ап според бројот на корисници во Русија

А1он

Пад на социјалните мрежи ВацАп, Телеграм и на ЈуТјуб

Ана Ололовска

Ватс-ап воведува опција за бришење на пораките по седум дена

Ана Ололовска

Нова „Ватс-ап“ програма за поорганизирано складирање на податоците

Ана Ололовска

Нови мерки против лажни вести на Ватс-Ап

Ана Ололовска