whatsapp

Магазин

Падна Ватсап, милијарди корисници не можат да праќаат пораки

А1он
Апликацијата Ватсап (WhatsApp) од утрово не функционира, така што корисниците не можат да праќаат или примаат пораки. Неработењето на најпопуларната апликација за пораки во светот
Свет

Телеграм го надмина Вотс ап според бројот на корисници во Русија

А1он
Платформата Телеграм во Русија го надмина Вотс ап (WhatsApp) според бројот на корисници и стана најпопуларна платформа за инстант комуникација, соопшти денеска руската телекомуникациска компанија
Магазин

Пад на социјалните мрежи ВацАп, Телеграм и на ЈуТјуб

А1он
Корисниците на ВацАп (WhatsApp) во многу земји пријавија проблеми со социјалната мрежа. Најголем број поплаки се од корисниците во Европа (Шпанија, Франција, Италија, ГЕрманија, Белгија,
Магазин

Нова „Ватс-ап“ програма за поорганизирано складирање на податоците

А1он
Популарната апликација за комуникација, „Ватс-ап“ има намера да воведе интерфејс програма под наслов „Сториџ јусеџ“, преку којашто корисниците ќе може да следат што и како
Магазин

Забранета апликација слична на Ватс-ап поради непочитување на приватноста

А1он
Уште една апликација за допишување, замислена како конкуренција на Ватс-ап, е официјално недостапна за преземање за ИОС и за Андроид. Се работи за наводна шпионажа,