Мис Евровизија

Од:

Како и секоја година на Евровизија, се појавуваат десетина добри песни, нови изведувачи и по некоја атрактивна натпреварувачка, која со својата појава, ги остава без здив, машките фанови. Скоро по правило, европските медиуми бираат Мис Евровизија, а оваа година конкуренцијата е повеќе од силна.

Евровизискиот аудиториум веќе си ја избра својата мисица, а тоа е претставникот на Грција, Елефтерија Елефтериу.

Атрактивната пејачка настапи во првото полуфинале со песната „Aphrodisiac“.

„Не можев да поверувам кога ми рекоа дека сум ги освоила со убавината. Благодарам на сите кои гласаа за мене“, рече Елефтерија.

Ова се 10 најатрактивни натпреварувачки на овогодинешната Евровизија.

[nggallery id=24]

 

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Победникот на Евросонг го скрши трофејот

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Бејби Лазања херој во Хрватска, ќе го пречекуваат како фудбалерите на плоштад

Евровизискиот трофеј го освои Швајцарија, Хрватска втора

Предраг Петровиќ

Холандија е дисквалификувана од Евровизија

Холанѓанецот под истрага на ЕБУ зошто удрил член на израелската делегација на Евровизија

Предраг Петровиќ

Драма во Малме: Претставничката на Израел на Евровизија предупредена да не го напушта хотелот

Предраг Петровиќ