Мини-правосмукалка за компјутерот и работните површини

Од:

„Амазон“ пушти во продажба мини-правосмукалка за работната маса и просторот околу компјутерот што секојдневно го користиме.

Направата работи на литиумски батерии со капацитет од 400 минути, кои се полнат преку УСБ-излез, со полнач за телефон, или преку компјутерот. Уредот наречен „Одистар“ чини 16 долари (13,3 евра).

Оценката на корисниците засега е 4,3 / 5.

Би можело да ве интересира

„Легион плеј“ – нова рачна конзола на „Леново“

Ана Ололовска

Сметководителите ќе исчезнат, ќе бидат заменети со роботи

Ана Ололовска

„Нинтендо“ го претстави новиот „Свич ОЛЕД“

Ана Ололовска

„Уан-Плус“ го претстави поевтиниот модел „9-Р“

Ана Ололовска

Банка во Сингапур воведе технологија за препознавање лица, за услугите со банкомат

Ана Ололовска

Ако машините завладеат со светот, на маицата напишете „Робот“

Ана Ололовска