Меган и Хари отворија нова веб-страница

Од:

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган отворија нова веб-страница, „Sussex.com“, која ја именуваа по нивните титули војвода и војвотка од Сасекс, а која го носи нивниот грб, а ја испуштија изјавата дека и служат на монархијата.

Извор близок до двојката ги негираше тврдењата дека тие се обидуваат да ги оживеат своите медиумски кариери користејќи ја титулата и го одбрани потегот бидејќи, како што истакна, тие се „војводата и војвотката од Сасекс и тоа е нивното презиме“, пренесува Дејли мејл.

Други, сепак, предупредија дека веб-страницата, која вклучува биографии на парот и листа на нивните неодамнешни активности, може да ја налути Бакингемската палата.

„Тие ќе имаат вистински проблеми со користењето на титулата во Сасекс. Тоа е наслов на династија и ако има навестување на комерцијализам во врска со тоа, страницата ќе мора да се затвори. Просто е неверојатно што не гледаат колку е непријатен потегот“, рекол неименуваниот извор.

Новата веб-страница содржи биографии на парот и го опишува принцот Хари како „хуманитар, воен ветеран, активист за ментално здравје и еколошки активист“. Војвотката Меган ја карактеризираат како феминистка и борец за човекови права и еднаквост.

Би можело да ве интересира

Page Six: Војводата и војвотката од Сасекс моментално се разделени

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Принцот Хари и Меган Маркл за малку ќе завршеа како принцезата Дијана: Папараците два часа ги бркаа низ Њујорк

Ана Ололовска

Децата на принцот Хари и принцезата Меган ќе ги носат титулите принц и принцеза

Кралот Чарлс ги покани Хари и Меган на крунисувањето: Двојката одби да потврди присуство на церемонијата

Уште една пресуда во корист на Меган Маркл

Ана Ололовска

Принцот Хари и Меган Маркл вложија во инвестицискиот фонд „Етика“

Ана Ололовска