Кралот Чарлс ги покани Хари и Меган на крунисувањето: Двојката одби да потврди присуство на церемонијата

Од:

Војводата и војвотката од Сасекс се поканети на крунисувањето на таткото на Хари, кралот Чарлс, но парот одби да потврди дали ќе присуствуваат или не, пишува Дејли мејл.

Принцот Хари, кој заедно со сопругата Меган започна серија напади врз кралското семејство во последните месеци, потврди дека добил е-пошта од неговиот татко.

Крунисувањето, кое се очекува да го видат милиони луѓе во Велика Британија и потенцијално милијарди ширум светот, ќе се одржи на 6 мај.

Кралот Чарлс ги избрка синот и снаата од нивниот британски дом, а многумина веруваат дека овој потег ќе ја искомплицира секоја идна посета на Обединетото Кралство на калифорниската двојка.

Би можело да ве интересира

Меган и Хари отворија нова веб-страница

Page Six: Војводата и војвотката од Сасекс моментално се разделени

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Принцот Хари и Меган Маркл за малку ќе завршеа како принцезата Дијана: Папараците два часа ги бркаа низ Њујорк

Ана Ололовска

Децата на принцот Хари и принцезата Меган ќе ги носат титулите принц и принцеза

Уште една пресуда во корист на Меган Маркл

Ана Ололовска

Принцот Хари и Меган Маркл вложија во инвестицискиот фонд „Етика“

Ана Ололовска