Мечка трча со спринт низ кварт во Софија

Од:

Мечка спринтува низ улиците на софискиот кварт Владаја. Животното беше снимено од безбедносна камера малку по 6 часот наутро на 3 мај.

На снимката се гледа како мечката трча низ празните улици.

„Најверојатно мечката се исплашила или барала храна“, изјави градоначалничката на Владаја, Цветанка Здравкова. Таа додаде дека нема информации за жртви.

Би можело да ве интересира

Мечка е усмртена од возило на патот Гостивар – Охрид

Горан Наумовски

Ослободено мече кое било заглавено на дрво во Маврови Анови

Горан Наумовски

ЦУК: Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

Горан Наумовски

ВИДЕО: Мечка со две мали мечиња снимени на пат во Маврово

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Бизарна случка во Романија, мечка се појави на погреб

Жена од Белорусија починала откако бегала од мечка на северот на Словачка

Горан Наумовски