ВИДЕО: Лук Блек е српскиот претставник на Евровизија

Од:

Вечерва се одржа финалето на „Песна на Евровизија“, каде Србија одлучи кој ќе ја претставува во Ливерпул – Лук Блек и песната „Само ми се спие“.

По гласањето на стручното жири и публиката, презентерите објавија дека победник на натпреварот е Лук Блек.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Победничката песна е плагијат? Оригиналната нумера ја изведува пејачка од Украина – се појави и снимка

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шведска победник на Евровизија 2023: Лорин по втор пат го однесе трофејот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Инцидент на Евровизија: излезе на сцена сред настап на Лорин

Ана Ололовска

ВИДЕО: Уште еден фаворит за победа на Евровизија

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Фаворитот за победа на Евровизија ги „разнесе“ фановите со својот настап во Шведска

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Таа е една од фаворитите: Фановите се воодушевени од францускиот претставник на Евровизија