ВИДЕО: Лук Блек е српскиот претставник на Евровизија

Од:

Вечерва се одржа финалето на „Песна на Евровизија“, каде Србија одлучи кој ќе ја претставува во Ливерпул – Лук Блек и песната „Само ми се спие“.

По гласањето на стручното жири и публиката, презентерите објавија дека победник на натпреварот е Лук Блек.

Би можело да ве интересира

Естонија и Молдавија избраа евровизиски претставници

А1он

Германија избра песна и претставник за Евровизија

А1он

Еден Голан е прогласена за претставник на Израел на Евровизија

Горан Наумовски

Македонија нема да има претставник на Евросонг во Малме

Орце Костов

ВИДЕО: Победничката песна е плагијат? Оригиналната нумера ја изведува пејачка од Украина – се појави и снимка

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шведска победник на Евровизија 2023: Лорин по втор пат го однесе трофејот

Ана Ололовска