Лондонски ресторан вработува италијански домаќинки заради автентична домашна атмосфера

Од:

Ресторанот Миа Мама во Лондон планира да вработи италијански домаќинки, мајки, заради вистинскиот вкус на италијанската храна, но и поавтентична домашна атмосфера во самиот угостителски објект.

Во соопштението на сопствениците на ресторанот се вели дека ќе ангажираат по една домаќинка од сите 20 области во Италија, на пробен период од четири месеци. Избраните 20 жени ќе бидат најмени една по една, не сите одеднаш.

Секоја италијанска област има свои традиционални одлики, а жените ќе треба да ја претстават својата област најдобро што можат, преку храната што ќе ја готват, но и гостопримството и разговори со посетителите.

На менито има сѐ, од тестенини полнети со јајца, карактеристични за северна Италија, до јадења со морски плодови, по коишто е познат југот од земјата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Избегани армиски коњи трчаа низ центарот на Лондон

Морничав случај во Велика Британија: Пет лица прикриле смрт и погреб на бебе

А1он

Угостителските услуги во март поскапи за шест отсто во споредба со истиот месец лани

Два напади со самострел во Лондон

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Гори полициска станица во Лондон, пожарот го гаснат 175 пожарникари

Горан Наумовски

Британски специјалци под истрага за воени злосторства во Сирија

Катерина Ѓуровски