Јоксимовиќ: Време е да се преиспита начинот на гласање, за мене победи Тамара

Од:

„Време е да се преиспита начинот на гласање на Евровизија, за мене победник е Тамара“ напиша на Твитер, српскиот пејач и композитор Жељко Јоксимовиќ, кој повеќе пати има учествувано на Евровизија.

Поддршка за Тамара вчера стигна и од Марија Шерифовиќ која победи на Евровизија во 2007 година, а на социјалните мрежи и Светлана Ражњатовиќ – Цеца и Јелена Карлеуша повикаа да се гласа за Северна Македонија. Меѓу славните кои ја поддржаа Тамара беше и британската ѕвезда Бој Џорџ.

Македонскиот претставник на Евросонг, Тамара Тодевска го освои осмото место со песната „Proud“. Ова е најдобар пласман на земјава од сите досегашни натпреварувања на Евровизија.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Победничката песна е плагијат? Оригиналната нумера ја изведува пејачка од Украина – се појави и снимка

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шведска победник на Евровизија 2023: Лорин по втор пат го однесе трофејот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Инцидент на Евровизија: излезе на сцена сред настап на Лорин

Ана Ололовска

ВИДЕО: Уште еден фаворит за победа на Евровизија

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Лук Блек е српскиот претставник на Евровизија

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Фаворитот за победа на Евровизија ги „разнесе“ фановите со својот настап во Шведска

Предраг Петровиќ