Фестивалот за електронска музика „Проект калабалак“ во Радовиш со богата програма и под строги протоколи

Од:

Шестиот голем музички спектакл „Проект калабалак“ ќе се одржи утревечер во 21 часот под отворено небо на паркингот „Орел“ во Радовиш.

На повеќечасовниот музички настан, кој го организира здружението на граѓани „Experience in music“, ќе настапат легендата на белградската и балканска техно-сцена Марко Настиќ и еден од најпознатите диџеи на ноќната сцена во Грција – DJ DINO MFU.

За комплетно музичко шоу ќе се погрижат и најдобрите домашни диџеи – веќе докажаниот и еден од најдобрите во Македонија – диџеј Никифор, младиот и уникатен диџеј Ампов и диџеј Marsabb.

Организаторот будно ги следи препораките на здравствените власти и протоколот за организирање настани од Владата на СРМ и најавува фестивал строго организиран според нив, а истовремено ќе гарантира добра забава. Согласно протоколот, капацитетот на паркингот „Орел“ за овој настан ќе биде адаптиран на 20 отсто од вкупниот број посетители што може да ги смести, информира организаторот.

Во претпродажба се пуштени само 800 влезници по цена од 300 денари. Влезниците можат да се купат на www.kupikartizase.mk.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Фикшн“ со новата песна го враќа звукот на ’80те и ’90те години

А1он

Во Скопје почна музичкиот фестивал „Андерфест“

Ана Ололовска

Почнува второто издание на музичкиот фестивал „Андерфест“

Ана Ололовска

Нова песна на Наде Талевска Спасовска – „Оваа љубов“

Ана Ололовска

Пепа Димитрова го промовираше спотот за „Студени очи“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Лара Иванова како Алиса во земјата на чудата

Ана Ололовска