muzika mak

Магазин

ВИДЕО: „Фикшн“ со новата песна го враќа звукот на ’80те и ’90те години

А1он
„Дали знае?“ е четвртата песна на скопскиот поп-рок состав „Фикшн“, која ги спојува звуците на поп-музиката од ’80те и ’90те години, со модерниот рок звук.
Магазин

Нова песна на Наде Талевска Спасовска – „Оваа љубов“

А1он
Познатата македонска поп дива и оперска пејачка, Наде Талевска – Спасовска, на овогодинешниот Макфест 2020 се претстави со прекрасната балада „Оваа љубов“. Аранжманот, текстот и
Магазин

Пепа Димитрова го промовираше спотот за „Студени очи“

А1он
Пепа Димитрова го претстави видео записот за својата најнова песна „Студени очи“. Комплетен автор на спотот е Александар Пауновски. Фотографијата ја потпишува 2 С Студио.
Магазин

Борис Цветановски преку „Ris Flower“ ќе се претстави пред светската музичка сцена

А1он
Во бројно присуство на афирмирани артисти, музички експерти, колеги, пријатели и новинари во средата во кафулето „Каза бар“ во Скопје беше промовиран новиот музички проект
Магазин

Следните три дена три музички настани во организација на „Авалон“

А1он
Три музички настани во следните три дена во Скопје во организација на Авалон продукција. Утре ќе се одржи концерт на „Електрични оргазам“ на стадионот на
Магазин

Почна второто издание на The Park Festival во Гостивар

А1он
Со настапите на Шпат Деда и Туна, синоќа беше заокружена првата фестивалска вечер од The Park Festival, музичка манифестација која се организира во Гостивар. Двата