muzika mak

Магазин

ВИДЕО: „Од небо до дно“ – Каролина со нова долгоочекувана поп песна

А1он
Како што најави на нејзиниот голем концерт на отворено во јули, Каролина Гочева вчера го претстави синглот „Од небо до дно“, нејзината прва поп песна
Магазин

Промоција на албумот на Влатко Илиевски со необјавени песни

А1он
По компилацијата со најголемите хитови на Влатко Илиевски – „За љубов се пее до крај“, објавена во 2020-та година, на иницијатива на семејството на Влатко,
Магазин

(ВИДЕО) Лозано ја објави новата песна на неговиот роденден: „Ме нервираш“

А1он
Денеска е роденден на пејачот Влатко Лозаноски – Лозано, а по тој повод наместо роденедско парче торта, Влатко публиката ја чести со нова песна. Станува
Магазин

„Некст Тајм“ го промовираа новиот албум: „Го посветуваме на нашите две мајки“

А1он
Вчеравечер во хотелот „Мериот“ во Скопје, момците од „Некст Тајм“, Стефан и Мартин Филиповски пред своите пријатели, колеги, соработници и фанови го промовираа нивниот најнов