Доаѓа новиот филм на Џенифер Лопез: Интимна приказна за нејзините големи љубови и приватниот живот

Од:

Наскоро пристигнува уште еден документарен филм за пејачката и актерка Џенифер Лопез.

Документарецот со наслов „The Greatest Love Story Never Told“ ќе прикаже важни и многу ранливи моменти од нејзиниот живот. Документарецот започнува со прикажување на 27 февруари на Prime Video.

Во описот на документарецот под трејлерот пишува дека овој филм ја следи Џенифер Лопез додека работи на нејзиниот најтежок проект. Ѕвездата самостојно прави нов албум и филм во кој и глуми и пее, а во кој се опишува патот на нејзината 20-годишна кариера. Интимен и моќен, документарниот филм обезбедува пристап до најличните моменти на Џенифер додека таа напорно работи да го врати својот наратив преку создавањето на филмот „This Is Me…Now: A Love Story”.

Од интервјуа со нејзиниот најблизок круг на семејството и пријателите, вклучувајќи ги продукциските партнери и долгогодишните соработници, до искрените моменти дома, ова е ранлив портрет на икона која ризикувала сè и открила новопронајдена решителност во самоприфаќањето и љубовта. По објавувањето на трејлерот, многу луѓе кои беа возбудени од објавувањето на документарецот набрзо се огласија со коментари.

Некои од нив истакнаа дека многу им се допаднал нејзиниот најнов филм, кој меѓу другото го посветила и на нејзиниот сопруг Бен Афлек.

„Таа е таква инспирација“, „Неодамна го гледав филмот и едвај чекам да го видам документарецот“, „Гледајќи го филмот и слушајќи го нејзиниот нов албум, сфаќам до каде стигнала и каков уметник е. Таа е убава душа“, „Џеј Ло таа никогаш не разочарува, нејзината способност да инспирира луѓе како мене е неверојатна“, „Каква силна жена, и симнувам капа“, „Новиот нов албум и филм се одлични, верувам дека и документарецот ќе биде таков“, напишаа обожавателите во коментарите.

Би можело да ве интересира

Американската водителка го сподели своето негативно искуство со Џенифер Лопез: „Многу непријатна личност“

„Бен Афлек се исели од куќата, немаше шанси да трае“

Предраг Петровиќ

Џенифер Лопез удри по родителите: „Нарцисоидна личност, не тепаше“

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Бен Афлек и ја тресна вратата на Џенифер Лопез – парот повторно интерес на јавноста

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Џенифер Лопез ужива, а тој повеќе би сакал да избега: Бен Афлек стана главна тема по Греми наградит

(ВИДЕО) Да се знае кој е шеф: снимка на која Џенифер Лопез го „дисциплинира“ Бен Афлек