Босанска старлета бремена од Берлускони?

Од:

Сабина Беган, германска старлета со потекло од Босна и Херцеговина, соопшти дека татко на нејзиното бебе е италијанскиот поранешен премиер Силвио Берлускони. Старлетата порано била дел од оргиите кои се организирале за Берлускони, а сигурна е дека тој е таткото затоа што единствено со него има секс.

Ова денеска го пишува весникот „Fato kvotidijano“ за кој Берлускони не дал коментар за своето „татковство“.

Сабина ја оправда неговата постапка затоа што како што вели таа „Во моментот тој единствено што сака е да се врати во политиката“.

Вистинското презиме на Сабина е Бегановиќ и таа има 38 години, наспорти Берлускони (75) кој освен што е многу депресивен во моментот и сака да биде премиер на Италија, сe соочува и со судски процес заради неговиот секс со малолетна проститутка, дело кое го направил додека бил на функција, а се обидел и случајот да го прикрие.

Би можело да ве интересира

Во верижна сообраќајка во Италија, едно лице загина, 17 се повредени

Горан Наумовски

Земјотрес во Кампанија, потресот предизвика паника во Неапол

Италијански полицајци бркале Романци низ цела Словенија

Италија бара од Гугл една милијарда евра неплатени даноци

Извлечени уште 14 тела по бродоломот на мигрантскиот брод кај Калабрија

(ВИДЕО) Расправија и тепачка во италијанскиот Парламент