Болдвин ја намалува заработката за да ја спаси „Телевизиски работи”

Од:

„Им понудив на NBC да ја намалат мојата плата за 20 отсто, за во целост да биде завршена седмата и да се сними осмата сезона на серијата. Сфаќам дека времињата се променија”, напиша Алек Болдвин на својот профила на микроблогот Twitter.

Телевизијата NBC цо мај годинава најави дека седмата сезона од оваа гледана серија ќе биде последна и воедно дека ќе има само 13 а не вообичаени 21 до 23 епизоди по сезона. Телевизијата засега не го коментираше предлогот на Болдвин.

Според магазинот Forbes, Алек Болдвин во 2011 година заработил 15 милиони долари.

Би можело да ве интересира

Venom 3 доби официјално име и датум на излегување

Предраг Петровиќ

Се снима краткиот игран филм „И покрај сè“

Филмот „Dune: The Second Part“ заработи над 200 милиони долари за само три дена

Уапсен маж осомничен за неовластена дистрибуција на филмот „Недела“

Бен Афлек го откри најлошиот филм во кариерата

Скорсезе снима нов филм за Исус кој нема да трае три часа: Се обидувам да ја доближам религијата до луѓето