Бијонсе и Опра Винфри собираат помош за жртвите од ураганот Харви

Од:

Бијонсе, Блејк Шелтон, Барбара Стрејсенд и Опра Винфри еден час ќе разговараат со гледачите преку телефон во емисија што ќе биде емитувана во живо, со цел собирање на хуманитарна помош за жртвите од ураганот Харви.

dobivaj vesti na viber

Емисијата, што е организирана од страна на хјустонскиот рапер Бан Би и менаџерот за таленти Скутер Браун, ќе биде емитувана во живо на 12 септември на телевизиите: Еј-Би-Си, Си-Би-Ес, Ен-Би-Си, Фокс и Си-Ем-Ти.

Многу други славни личности, меѓу кои и Џорџ Клуни, Дејмџ Фокс, Метју Мекони, Денис Квејд, Џулија Робертс и Џорџ Стрејт, исто така потврдија учество. Тие ќе присуствуваат во емисијата или ќе испратат видео-порака.

Би можело да ве интересира

Напаѓачот на Денот на независноста на САД обвинет по седум точки за убиство од прв степен

ВИДЕО: Објавени снимки од апсењето на напаѓачот кој уби шестмина на празничната парадата во Чикаго

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Пукање на парада во САД, има мртви, напаѓачот е во бегство

Горан Наумовски

ВИДЕО: Полицијата во Охајо со 60 куршуми застрелала Афроамериканец, објавената снимка предизвика протести

Катерина Павлова-Николовска

Застапниците за правата на абортусот маршираа низ центарот на Лос Анџелес

Ана Ололовска

ВИДЕО: Телата на трите деца и нивната мајка пронајдени во езеро во Минесота

Ана Ололовска