Американец украл автомобил со штотуку починат маж

Од:

Американец од Лос Анџелес, Калифорнија, украл автомобил во којшто се наоѓало тело на штотуку починат маж.

Погребникот го паркирал возилото пред црква, оставајќи го моторот вклучен додека внесувал еден од покојниците во капелата. Крадецот го искористил мигот и избегал со автомобилот. Внатре имало уште еден починат, соопшти полициската службеничка.

Во порака на Твитер, канцеларијата на шерифот го повика крадецот да го врати покојникот.

Тој потоа бил уапсен, вчера наутро, по потера по којашто се случил судир со друго возило. Мртвиот човек во тие мигови сѐ уште бил во украдениот погребното возило.

Би можело да ве интересира

Бизарна смрт во Барселона – човек загинал барајќи си го телефонот во скулптура на диносаурус

Жарко Настоски

Индиска двојка за три години се селела 18 пати поради фобија од лебарки

Ана Ололовска

На денот на свадбата свекрвата дознала дека снаата и е родена ќерка

Ана Ололовска

Приказна што го шокираше светот: Го воспитувала 13 години, а потоа го завела, сега имаат бебе

Ана Ололовска

ВИДЕО: Само во Јапонија – фирма „купува“ човечки лица за 300 евра и прави морничаво реалистични маски

Жарко Настоски

Индиец се разбудил на сопствениот погреб, но починал утредента

Ана Ололовска