Зијадин Села е позитивен на коронавирусот

Од:

Лидерот на Алијанса за Албанците и пратеник во Собранието, Зијадин Села, објави дека е позитивен на коронавирусот. Тој вели дека состојбата му е добра и дека неколку дена ќе биде во самоизолација.

„Драги пријатели. Денес направив ПЦР-тест за Ковид-19 и морам да го споделам со вас резултатот од овој тест. Позитивен е. Добро сум, но медицинските протоколи мора да се почитуваат, па затоа морам да се самоизолирам неколку дена. Почитувајте ги мерките, заштитете се себеси и другите“, напиша Села во објавата на Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Состојбата со коронавирусот стабилна, засега нема нови мерки за заштита од новиот сој

Ана Ололовска

22 починати лица и 118 нови случаи на Ковид-19

Катерина Павлова-Николовска

Нема нови рестриктивни мерки, земјава нема да затвора граници за заштита од омикрон

Катерина Павлова-Николовска

Граѓаните ги прифаќаат теориите на заговор – 65 отсто сметаат дека Ковид-19 е креиран за да се контролираат луѓето

Царовска: Состојбата во училиштата во моментов е стабилна

Катерина Павлова-Николовска

Активни 8.398 ковид случаи, се очекуваат одлуки за нови мерки