Жител на Стојаково приведен поради поседување марихуана

Од:

Полициски службеници, врз основа на судска наредба, на 10 април извршиле претрес во домот на Г.А.(55) од село Стојаково, Општина Богданци, и кај него биле пронајдени марихуана, семки од марихуана и катран.

Пронајдениот материјал бил одземен, а лицето било лишено од слобода и приведено во Полициската станица во Богданци.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, се вели во полицискиот билтен на МВР Струмица.

Би можело да ве интересира

Израелскиот крал на дрогата побегна од киевскиот аеродром за време на депортацијата

Приведени двајца скопјани кои продавале дрога

А1он

Велешанец под истрага за трговија со дрога во Битола

Австралиската полиција за 12 месеци запленила 30 тони дроги

Уапсени албански државјани кај кои е пронајден кокаин

Ана Ололовска

Над еден тон кокаин и три милиони евра запленети во операција против шверц на Балканот