Жител на радовишко се снимал како пука со пиштол и објавил на ТикТок, доби кривична пријава

Од:

„ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против М.М.(29) од с. Тополница, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување држење и тргување со оружје или распрскувачки материи““, соопшти полицијата.

Според МВР, тој неовластено држел, носел со себе и употребувал пиштол „ЦЗ 99“ калибар 9 мм, снимал со мобилен телефон и континуирано поставувал видео клипови на социјалната мрежа „тик ток“, на кои се гледа дека во рака држи пиштол „ЦЗ 99“ калибар 9 мм, а на едно од видеата се гледа и како пука со пиштолот.

Би можело да ве интересира

Кривични пријави за жители на Дебар за узурпација на земјиште во државна сопственост

А1он

Со истрели од огнено оружје оштетени прозорци на теолошко училиште

А1он

Двајца насилници упаднале и го истепале, откако ја оставил вратата од домот отклучена

А1он

АНБ: Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации до денот на приведувањето нема доставено барање за спроведување на безбедносни проверки за Миленкоски и другите две лица

А1он

Велешани нападнале и силувале малолетничка

Ана Ололовска

Кривична пријава за дебранец, на државно земјиште крај езеро започнал градба на објект

Ана Ололовска