radovisko

Македонија

Жител на радовишко се снимал како пука со пиштол и објавил на ТикТок, доби кривична пријава

А1он
„ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против М.М.(29) од с. Тополница, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување држење и тргување