Жител на Лојане од автомобил застрелал соселанец

Од:

25-годишен жител на кумановското село Лојане вчера возејќи автомобил пукал во соселанец.

„Вчера во 19.30 часот во с.Лојане, кумановско, В.Ч.(25) од с.Лојане, додека управувал патничко возило „опел астра“, со кумановски регистарски таблички, со пиштол испукал кон З.И.(67), од истото село, кој се здобил со телесна повреда, констатирана во Општата болница Куманово, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош“ – информират од МВР.

Увид извршила увидна екипа на СВР Куманово и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Би можело да ве интересира

Еден загинат во сообраќајка кај Врбјани на патот Охрид – Кичево

Ана Ололовска

Со пиштолот од татка си застрелал другар во Боговиње

Ана Ололовска

Запленета дрога вредна околу 150.000 евра, пресечен меѓународен канал, приведени пет лица

Катерина Павлова-Николовска

Загина 21-годишен возач откако со камион падна во Вардар, повреден е и совозачот

Катерина Павлова-Николовска

Приведен ресенчанец кој лажно пријавувал поставени бомби во Охрид

Жена загина на патот Прилеп-Кичево откако во неа удри „фолксваген шаран“

Ана Ололовска