Жител на беровско Смојмирово пронајден мртов во река

Од:

67-годишен човек од беровското село Смојмирово е пронајден починат во коритото на Смојмирска Река. Трагичниот настан го потврдија од беровската полиција, а смртта на несреќниот беровчанец била констатирана од екипа на Итната медицинска помош од Берово.

– На 10.06.2021 во 08:10 часот во Полициската станица Берово добивме пријава дека во коритото на „Смојмирска река“ во село Смојмирово е пронајден починат В.Г. (67) од село Смојмирово. Смртта без траги на насилство ја констатираше лекар од Итна медицинска помош, инфирмираа од полицијата во Берово.

Додадоа дека по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Камиoн се преврте во близина на Стража

Кристијан Ландов

Две убиства во три месеци во Бутел и Топанско поле, кој и зошто ги изврши не е откриено

Кристијан Ландов

Маж и жена – Молдавци во години, се превртеле со четирицикл во охридско, тешко се повредени

Жарко Настоски

Напаѓачи од гостиварско пукале во жител на Дебар, полицијата ги фати кај Ростуше

Жарко Настоски

38-годишен штипјанец пронајден мртов во околината на градот

Жарко Настоски

Момче од кичевско го закла својот татко, откако тој со ловечка пушка му се заканил на синот

Жарко Настоски