Жена загина на патот Прилеп-Кичево откако во неа удри „фолксваген шаран“

Од:

Во сообраќајка на регионалниот пат Прилеп-Кичево патничко возило удрило во 31-годишна жена, која била однесена во Општата болница Прилеп, каде била констатирана смрт, информира МВР.

– На 19.07.2021 во 20.50 часот во Полициската станица Македонски Брод било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Кичево, на место викано „Гранит“ кај с.Суводол-Македонски Брод, патничко возило „фолксваген шаран“, со регистарски ознаки од Македонски Брод, управувано од С.П.(64) од Македонски Брод, удрило во Е.З.(31) од с.Брест-Македонски Брод, соопштува Министерството за внатрешни работи.

Во незгодата Е.З. се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Општата болница Прилеп, каде од страна на лекар била констатирана смрт. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Македонски Брод.

Би можело да ве интересира

Приведен скопјанец, во неговиот „мерцедес“ пронајдени тројца Кубанци

Во кумановско Табановце, пронајден мртов 20-годишен Сириец

Катерина Павлова-Николовска

Пронајдено телото на 84-годишен жител од кочанско по кој се трагаше четири дена

Мери Јордановска

Тешко повредена жена откако ја прегазил автомобил на излезот од Кичево

А1он

Прегазен пешак во Илинден, возачот побегнал

Ана Ололовска

Тешко повреден возач во сообраќајка на штипската обиколница