Жена ограбена додека лежела на клиника

Од:

На 15.09.2022 во 21:30 часот во СВР Скопје, К.Ј.(27) од Свети Николе пријавил дека на 14.09.2022 во периодот од 10:00 до 12:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ – на Одделот за дигестивна хирургија, од неговата мајка, која лежела на одделот, бил одземен личен предмет, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат оттаму.

Би можело да ве интересира

Посебен режим на сообраќај утре во општина Аеродром

Полицијата повторно го фати 92-годишниот возач од Сливен како вози без дозвола, овој пат му го одзеде автомобилот

Орце Костов

За шест часа во Скопје МВР казни 129 возачи, 27 од нив возеле без возачка дозвола

Претреси кај 53 лица во 29 општини и во Скопје, уапсени се 26 лица

Наставник претепал ученик во Тетово

А1он

Пресуда: 300 евра казна и 3 години забрана за влез за уапсените бугарски државјани

Анита Петровска Рајковиќ