Земјотрес во Струмичко со интензитет од три степени

Од:

Земјотрес со епицентар 120 километри југоисточно од Скопје, кој потекнува од епицентралното подрачје Струмица, е регистриран вечерва во 19 часот, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет.

Земјотресот имаше локална Рихтерова магнитуда ML2.2, а беше почувствуван од населението на Струмица, Валандово и околината со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала.

Би можело да ве интересира

Земјотрес почувствуван во Охрид и Струга

Ана Ололовска

ВИДЕО: Силен земјотрес во Медитеранот,потересот се почувствува во Грција, Турција и Египет

Земјотрес од 6,1 степен во морскиот дел јужно од грчкиот остров Карпатос

Претрес во Струмичко, пронајдена марихуана

А1он

Земјотрес почувствуван во северозападните делови од земјава

Силен земјотрес во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

А1он