Земјотрес во близина на Кичево

Од:

Земјотрес со јачина од 3.5 степени по Рихтеровата скала е почувствуван во кичевско попладнево.

Епицентарот на земјотресот се наоѓа на 4 километри југозападно од Кичево на длабочина од два километри.

Засега нема информации за материјална штета, ниту жртви.

Би можело да ве интересира

Најмалку 12 лица загинаа во земјотресот во Авганистан

А1он

Земјотрес ја погоди Албанија

А1он

Серија земјотреси регистрирани во Битола

Ана Ололовска

Серија земјотреси повторно почувствувани во Битола

Ана Ололовска

Земјотрес почувствуван во Скопје

Ана Ололовска

Нова серија земјотреси во реонот на Битола и Лерин

А1он